תזונה ובריאות – והקשר ביניהם

תזונה ובריאות – והקשר ביניהם , נושא שמעניין אותנו הרבה שנים ומעלה אצלינו הרבה ספקות ושאלות. לתזונה יש קשר ישיר על הבריאות שלנו והוא מתבטא בהרבה היבטים בחיינו. הרגלי תזונה לקויים עלולות לגרום לנו לבעיות השמנה חמורות ,למחלות כרוניות ואף למוות. שילוב של תזונה נכונה ופעילות גופנית תעזור לנו לשמור על אורח חיים בריא יותר, לחזק את המערכת החיסונית בגוף ולמנוע בעיות השמנה, סכרת, סרטן ועוד.

יש לזכור גם את ההשפעה של הבריאות שלנו על מצב הרוח ועד כמה שזה גורם לנו להרגיש הרבה יותר . עכשיו נשאלת השאלה מה נכון לאכול? לנושא זה יש הרבה תשובות ועוד יותר דעות. חלק טוענים שצריך להפחית בצריכת הפחמימות ,חלק דוגלים באכילת שומן מן הצומח. אני מאמין שכל אחד צריך למצוא את דרכו שלו ולהקשיב לגוף שלנו. אך מה שבטוח הוא שאנחנו צריכים לשמור על כמות הסוכרים שאנחנו מכניסים לגוף ולקשר בין הקלוריות שאנחנו צורכים לבין אלו שאנחנו מוציאים. מחקרים הוכיחו שכאשר אנחנו מכניסים הרבה יותר קלוריות מאשר שאנחנו מוציאים כאן מתחילות לנו הבעיות!

השפעת התזונה על הבריאות

השמנה – לתזונה שלנו יש קשר ישיר על השמנת יתר. קצב החיים גורם להרבה מאיתנו לבלות הרבה זמן בעבודה , לבלות הרבה זמן על הכיסא ולאכול הרבה אוכל מהיר שאנחנו לא יודעים באיזה אופן הכינו אותו.
תופעה זו גורמת לכמות הקלוריות שנכנסת להיות כפולה מזו היוצאת. וזה מיד משפיע על האיזון במשקל וגורם ליותר אנשים בעולם להשמין מדי שנה .

מחלת הסכרת – השמנת יתר ואכילת תזונה לא נכונה עלולה לגרום לתופעת מחלת הסכרת. כידוע סכרת מעלה את הסיכויים למחלות לב שונות ולכן, הקשר בין תזונה ובריאות בא לידי ביטוי גם במקרה זה.

אושר – הוכח מחקרית ע"י אוניברסיטת "בן גוריון" שכאשר בן אדם בריא יותר ונמצא בכושר גופני טוב יותר נפלטים הורמונים בגוף אשר משפיעים על תחושת הרצון , הביטחון ותחושת האושר שלנו. כאשר אנחנו ניזונים בצורה נכונה ושומרים על פעילות גופנית שמתאימה לנו אנחנו בריאים יותר פיזית ונפשית.

הרשמו לניוזלטר שלנו

ניתן לבטל בכל עת, בכפוף למדיניות הפרטיות שלנו.