מי לא הצטרף עדיין למהפכת הטבעונות?

בעבר, המושג "טבעוני" אפיין סגנון אכילה תמוהה ולא נפוץ, אשר היה מנת חלקם של אנשים מעטים. רובו לא באמת בחר להימנע ממוצרים מן החי מסיבות אידיאולוגיות, אם כי עקב דיאטה שתטיב עם בעיות בריאות שונות, כמו למשל אנשים עם מחלות לב שנאמר להם להימנע ממאכלים כדוגמת בשר אדום כי הוא מעלה את הסיכון לחלות.
יש לי הצעה חדשה – טבעונות הכי מסוכנת ללב. לא כי היא לא בריאה (אם כי אין ספק שבקלות, כמו בכל סגנון אכילה, ניתן לעשות בחירות גרועות, להימנע מקבלת כל אבות המזון ובכך להסתכן בבעיות בריאותיות שונות), אלא היא מסוכנת ללב כי הלב הוא לא רק שריר פיזי, הוא גם האיבר אליו אנו מתייחסים בהקשר של רגשות, מוסר ומצפון. 

המושג "טבעונות" טומן בחובו את ערכים של חמלה, אמפתיה ובכללי רצון לחיות בעולם טוב יותר. אי אפשר יותר להכחיש את האכזריות שמאפיינת את שוק הבשר/ החלב והביצים. בעבר, כשהיו מעלים סביבי את  המילה "טבעוני" – אם בכלל מישהו ידע מה זה, כמעט תמיד התגובות היו שליליות. אבל להיות טבעוני זה כבר מזמן לא מנת חלקם של אלו שאין להם ברירה וההזויים. היום ישנה קהילה שלמה, גדלה ומתפתחת של טבעונים. וכראייה- היום מסעדה שמכבדת את עצמה תכיל גם מנות טבעוניות. ובסופרים ממדף דל של גבינת "טופוטי" וחלב סויה ששתו רק אלו שרגישים ללקטוז, מדפים שלמים בסופר מסמנים את עצמם בגאווה כידידותיים לטבעונים ואפילו צצים עדיין חברות חדשות שמתחרות על לב הלקוחות. העלייה הזו מצביעה על הצמיחה העצומה שחלה בקרב הקהילה הטבעונית. הכל בהתאם לדרישה, כי כשגדל הביקוש גדל גם ההיצע. תצטרפו למאבק! תעזרו להגדיל את השוק המתפתח מהצומח ותתנו לחיות לחיות. זו לא רק קלישאה, זו מציאות שיכולה לקרות.
הראשונים שעברו לתזונה הזו- היו אמיצים מאוד. לא כי יש בה משהו מסוכן, אלא כי ככה זה בכל הליכה בזרם שהוא לא מוכר. אבל היום להצטרף למהפכה זה הרבה יותר קל! הטבעונות כבר נמצאת עמוק בתודעה ואנחנו יכולים ליהנות מתזונה עשירה בלי להיות חריגים בסביבה ובמקביל, להשאיר את העשב לפרה. 

הרשמו לניוזלטר שלנו

ניתן לבטל בכל עת, בכפוף למדיניות הפרטיות שלנו.